Dobre praktyki pracy w dziale pracowniczym
Projekty szkoleniowe z tematu „budowanie zespołu” bywają naprawdę istotne dla funkcjonowania przedsiębiorstwa. Prywatne czy państwowe firmy, mały wydział albo rodzinne przedsiębiorstwa działają na podstawie pracy swoich pracowników. Takie stwierdzenie wydaje się całkiem oczywiste, ponieważ wyłącznie pracownicy wytwarzają prawdziwą aktywność organizacji.
W tymże portalu od kilkunastu tygodni prezentuję dobre strony współpracy w zintegrowanej grupie pracowniczej. W poprzednim miesiącu organizowałem projekt w ramach warsztatów menedżerskich w obszarze budowania działu pracowniczego. Osoby uczestniczące w badaniach na temat projektów szkoleniowych opowiadali problemy, jakie znają ze swojej aktywności menedżerskiej w różnego typu organizacjach. Dzięki temu zapisałem sobie kilka dobrych praktyk funkcjonowania w zespole. Pozostałe zasady czytelnik może odszukać też tu:
Debata - I Przykłady - I Nowości - Imprezy
Dalej zamieściłem zasady funkcjonowania w grupie pracowników. Zaprezentowałem je jako case study rzeczywistych zjawisk zachodzących w przedsiębiorstwie.
1. Wprowadź regularne zebrania zespołu
Basia jest kierownikiem wydziału marketingu. Współpracuje z wybitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. By zatrudnieni w tym zespole ludzie mogli ze sobą współdziałać, szefowa przygotowuje cotygodniowe narady. Spotkania są zwykle w poniedziałek o godzinie 8.00 i zabierają pracownikom 2 godziny. Po spotkaniu szefowa zapisuje wnioski oraz czynności do wykonania dla wszystkich członków zespołu.
2. Zapoznaj się z pracą swoich kolegów z pracy
Tomek jest zatrudniony w wydziale zarządzania projektami. Codzienne współpracuje z pozostałymi osobami zatrudnionymi w tym dziale, jednakże oni są zatrudnieni w pozostałych województwach. By zatrudnieni w tej korporacji efektywniej ze sobą pracowali, co miesiąc dział kadr wysyła ich na 7 godzin na robocze zebrania w dobrym motelu.
3. Bazy umiejętności w zespole
Ola była w zeszłym miesiącu kierownikiem małej firemki zajmującej się reklamą internetową. Instytucja posiada w głównej siedzibie firmy 3 pracowników. Kierowniczka kupiła dla firmy specjalne oprogramowanie do tworzenia bazy kompetencji na temat funkcjonowania przedsiębiorstwa. W ten sposób pracownicy mają możliwość działać razem oraz wiedzą, jakie aktywności są w tej instytucji.
To tyle przywódczych inspiracji.
Redakcja: Krzysztof Piskorz
I JESZCZE JAK ZWYKLE PAKIET NIEZNANYCH DANYCH DOTYCZĄCYCH WYJAZDÓW INCENTIVE Z OSTATNIEGO MIESIĄCA:
- Najchętniej zamawiana forma gier : zadania survivalowe i szkoła przetrwania
- Najwyżej wycenione w testach po szkoleniu aktywności – opinie uczestników: zadania wspinaczkowe
- Średnia liczebność grupy szkoleniowej: dziewięćdziesiąt osób.
- Najlepsze dla zamawiającego dni tygodnia na spotkanie: środa.
- Najczęściej oczekiwania lokalizacja: Jura Krakowsko Częstochowska
ŹRÓDŁO: Training Projects
Pracujemy jako zespół szkoleniowców z doświadczeniem menedżerskim ale jednocześnie kompetencjami związanymi z turystyką kwalifikowaną, co umożliwia nam realizację eventów w formie plenerowej, łącząc kształcenie pracowników i atrakcyjne gry. zatrudnieni u nas szkoleniowcy to również autorzy artykułów w prasie branżowej i nietuzinkowe osobowości.
Nasze autorskie wyjazdy integracyjne i rozwojowe szkolenia team building są cenione przez wiele przedsiębiorstw z wszystkich branż.
03.06.2016. 13:54